Техдопомога: як доглядати за автомобілем правильно
Справність вашого автомобіля - це Ваша безпека і безпека оточуючих, тому необхідно постійно підтримувати його технічний стан. Він повинен справно заводитися, в нормі повинно бути масло, повинні бути в порядку і всі технічні рідини (гальмівна рідина омивачів скла, тосол). Також повинні безперебійно працювати всі фари, сигнали заднього ходу, стоп-сигнали і габаритні вогні. Повинні надійно функціонувати двірники та обігрівач. Обов'язково повинні бути присутніми стандартна аптечка, знак аварійної зупинки, насос, набір інструментів, буксирувальний трос. Ви повинні підтримувати чистим не тільки механізм авто, але і його зовнішній вигляд. Якщо кенгурятники на бампер не чистити, буде засмітяться рухова система. Перейдемо до кількох корисних порад, які допоможуть підтримати гарний технічний стан автомобіля.
АКУМУЛЯТОРНА БАТАРЕЯ.
Насамперед необхідно придбати якісну акумуляторну батарею, вона прослужить набагато довше. Батарея повинна підходити до Вашої марки автомобіля. Заряд батареї необхідно постійно контролювати за допомогою приладів. Необхідно придбати зарядний пристрій, якщо автомобіль погано заводитись, то батарею необхідно взяти додому і зарядити. Якщо взимку ви хочете залишити автомобіль на кілька днів на стоянці, то краще зняти і забрати батарею додому, та як машина може просто не завестися.
ТРАНСМІСІЙНІ ТА МОТОРНІ МАСЛА.
Необхідно регулярно міняти масла, оскільки це дуже важлива складова у правильній роботі двигуна. Щоб не розгубитися у величезному виборі масел, можна переглянути тести, наведені в різних автомобільних журналах. Але запам'ятайте, що напівсинтетичне масло більш підходить для вітчизняних машин, а синтетичне для іномарок. Для нашого клімату підходять масла, в'язкістю 5 W 40 або 10 W 40. Оскільки на наших дорогах пробити картер двигуна не становить особливих труднощів, то необхідно завжди мати запас оливи з собою, що б можна було б дістатися до найближчого автосервісу.
ТЕХНІЧНІ РІДИНИ.
Гальмівну рідину потрібно заливати до позначки Max. Оскільки вона може витікати через пошкоджені гальмівні шланги, то її рівень необхідно постійно контролювати. Тосол слід заливати до рівня, між позначками Min і Max, якщо ж залити менше Min або вище Max, то двигун може заклинити.
Омивач скла краще використовувати спеціалізований, так як на відміну від води він не залишає розводів і добре справляється з жирними і масляними плямами.
Перед поездкой необходимо осмотреть автомобиль, проверить давление в шинах, наличие и уровни всех технических жидкостей, при необходимости протереть стекла и фары. Так как после запуска двигателя масло циркулирует в двигателе, то его уровень необходимо проверить перед включением двигателя. После этого необходимо завести машину и прогреть двигатель. Обратите внимание, нет ли посторонних шумов или стуков в машине.
Периодически самостоятельно осматривайте амортизаторы, мосты и арки колес. Если есть потеки масла, жидкости, следы сквозной ржавчины, то необходимо заехать в автосервис.
Бруд, що осідає на машині, є причиною передчасного псування і старіння кузова, тому автомобіль необхідно постійно мити і обробляти поліролью. Після миття автомобіль необхідно просушити, і бажано не на сонце, так як крапельки води створюють ефект лінзи і фарба пропалюється.
Щоб уберегти автомобіль від агресивного впливу вологи, масел і інших негативних факторів, необхідно раз на місяць наносити полірувальні склади.